Zespoły muzyczne

Bajm

Polski zespół wykonujący muzykę z pogranicza popu i pop- rocka, założony w 1978r.w Lublinie. Skład zespołu zmieniał się kilkukrotnie, jedyną osobą będącą w zespole od jego początków jest wokalistka oraz współzałożycielka grupy, Beata Kozidrak.

Najpopularniejsze single:

„Piechotą do lata”

„Lola Lola”

„Noc po ciężkim dniu”

„Być z Tobą”

„Myśli i słowa”

Blue Café

Polski zespół muzyczny, założony w 1998 roku w Łodzi przez Pawła Rurak-Sokala. Wykonuje muzykę pop z elementami acid jazzu, funky, soulu i rytmów latynoskich.

Najpopularniejsze single:

„Kochamy siebie”

„You May be In love”

“Do nieba, do piekła”

Mrozu

Polski piosenkarz wykonujący muzykę z pogranicza popu i R&B, producent muzyczny, kompozytor i autor tekstów.

Happy Sad

Polska grupa muzyczna, wykonująca muzykę rockową.

Voo-Voo

Voo Voo gra zróżnicowaną muzykę, opierającą się głównie na połączeniu rocka z folkiem różnych kultur i dużej ilości improwizacji. Ostatnio w ich twórczości pojawiły się także elementy współczesnych gatunków muzycznych, takich jak drum and bass, hip-hop czy nu jazz.

Natalia Przybysz

Polska piosenkarka i autorka tekstów, znana przede wszystkim z występów w zespole Sistars, którego była współzałożycielką.

Feel

Polski zespół popowy założony w Katowicach w 2005 roku przez wokalistę Piotra Kupichę. Grupę uzupełniają klawiszowiec Łukasz Kożuch, basista Michał Nowak oraz perkusista Michał Opaliński.

Ira

Polski zespół rockowy założony w 1987r. w Radomiu przez gitarzystę Kubę Płucisza. Ira to jeden z najpopularniejszych i najbardziej „kasowych” polskich zespołów grających łagodniejszą odmianę heavy- metalu pierwszej połowy lat 90.

Kombi

Polski zespół muzyczny, założony w 1969 roku przez Sławomira Łosowskiego. Od początku lat 80. ukształtował się znany do dzisiaj styl Kombi, charakteryzujący się wiodącą rolą instrumentów klawiszowych.

Lady Pank

Polski zespół rockowy założony w 1981 roku we Wrocławiu przez Jana Borysewicza i Andrzeja Mogielnickiego. Jedna z najpopularniejszych grup w historii polskiego rocka. Zespół wydał ponad 20 płyt i dziesiątki przebojów, m.in. „Mniej niż zero”, „Wciąż bardziej obcy”, „Kryzysowa narzeczona”.

Perfect

Polski zespół rockowy, założony w 1977 roku. Największą popularnością cieszył się do rozwiązania w 1983 roku. Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Niewiele ci mogę dać, Autobiografia. W 1993 roku zespół reaktywował się (bez udziału współzałożyciela i autora większości kompozycji Zbigniewa Hołdysa) i działa do dziś.

De Mono

Polski zespół pop rockowy. Powstał w 1984 i był popularny pod koniec lat 80. oraz w pierwszej połowie XX wieku. Zespół założony został przez gitarzystę Marka Kościkiewicza, basistę Piotra Kubiaczyka i perkusistę Dariusza Krupicza pod nazwą „Mono”.

Najpopularniejsze single:

„Statki na niebie”

„Znów jesteś ze mną”

„Wszystko na sprzedaż”

„„Póki na to czas”

i wiele innych…