Kabarety
Kabaret Neo-Nówka
Polski kabaret, założony w 2000 przez grupę wrocławskich studentów.
Kabaret tworzą: Radosław Bielecki, Michał Gawliński i Roman Żurek.
Przez pierwsze kilka miesięcy działalności funkcjonował pod nazwą To-Niemy. Kabaret porusza głównie tematy społeczne i polityczne.
25 października 2016 roku ukazała się książka “Neo-Nówka. Schody do nieba”– wywiad rzeka z kabaretem, przeprowadzony przez Krzysztofa Pyzię.
Kabaret Smile
„Preferujemy skecze obyczajowe, bazujące na humorze sytuacyjnym oraz na charakterystycznych postaciach. Lubimy bawić się formą. Szukamy absurdów życia codziennego i przenosimy je na scenę. Uwielbiamy śpiewać, jeden z nas nawet potrafi, dlatego też naszą silną stroną jest piosenka kabaretowa. Unikamy humoru politycznego bo po co parodiować komedię.”
Kabaret to nasza pasja. Napisane przez nas teksty są tylko gliną, z której podczas występów, wraz z publicznością, lepimy rzeźby zwane skeczami. Każdy nasz spektakl jest jedyny i niepowtarzalny. Oglądanie nas w telewizji czy w internecie jest jak zwiedzanie Nowego Jorku czy Wałbrzycha w Street View – Google Maps. Dlatego też jeśli kabaret Smile, to tylko i wyłącznie na żywo.”
Kabaret Młodych Panów
Premiera pierwszego programu miała miejsce 7 października 2004 roku, w Rybniku, podczas IXRybnickiej Jesieni Kabaretowej RYJEK.Posiadający kilkunastoletnie doświadczenie na kabaretowej scenie, BEZCZELNIE MŁODZI Panowie niepróżnują i zdobywają kolejne szczyty w swoim dorobku artystycznym.
Wywodzą się z Rybnika, al eobecnie doprowadzają do łez – ze śmiechu oczywiście – fanów nie tylko w kraju, ale i poza jego granicami.Ich społeczno-obyczajowy humor z dużą dawką ironii i dystansu do tego co aktualnie się dzieje sprawia,że zyskują nie tylko coraz szersze grono wiernych fanów, ale także uznanie krytyków. Zdobyli najwyższe laury we wszystkich liczących się konkursach i festiwalach kabaretowych z RYJKIEM i PAKĄ na czele.Skecze i piosenki kabaretu prezentowane były w programach telewizyjnych na antenach Telewizji Polskiej, Polsatu i TVN i innych.
Skład: Robert Korólczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Bartek Demczuk, Łukasz Kaczmarczyk
Kabaret Paranienormalni
Uznanie publiczności zdobyli postacią̨ szalonej i zwariowanej Mariolki, będącej parodią współczesnych nastolatek. Postać absolutnie kultowa, której wiele wyrażeń trafiło do potocznego języka.
Paranienormalni bacznie obserwują zjawiska obyczajowe i społeczne, fenomeny popkultury i przyrodę, relacje damsko-męskie, absurdalne postacie i sytuacje z życia codziennego to tematy, które pojawiają się w ich żartach, natomiast konsekwentnie nie uprawiają satyry politycznej oraz nie dotykają tematów religii.
Kabaret Moralnego Niepokoju
Kabaret moralnego niepokoju- Kabaret zdobył dużą popularność dzięki częstym występom w telewizji oraz błyskotliwym tekstom Roberta Górskiego. W emitowanym w latach 2003–2006 w TVP2 autorskim programie satyrycznym grupy pt. Tygodnik Moralnego Niepokoju co tydzień prezentowane były premierowe skecze. Kabaret skupia się głównie na sprawach społecznych, absurdach życia codziennego oraz nie stroni od polityki. Na przełomie 2007 i 2008 kabaret tworzył program pt. Miesięcznik Moralnego Niepokoju. Corocznie jest gospodarzem Kabaretowej Nocy Listopadowej.
Kabaret Skeczów Męczących
Kabaret Skeczów Męczących- znany jako KSM to kielecki zespół założony w 2003 roku.
Jeden z najpopularniejszych polskich kabaretów, który wciąż zachwyca reagując na bieżące wydarzenia z Polski i ze świata. Podbili serca Polaków charakterystycznymi postaciami, skeczami zaangażowanymi społecznie i politycznie, luzem scenicznym i umiejętnością rozbawienia każdej publiczności. Poza największymi festiwalami kabaretowymi, które trudno sobie wyobrazić bez udziału KSM, pokazują się szerokiej publiczności współprowadząc z sukcesami wydarzenia muzyczne: Eska Music Awards, Sabat Czarownic, Top Trendy; jak i kabaretowe. Na swoim koncie mają również prowadzenie największej trasy rozrywkowej w Polsce – Polska Noc Kabaretowa 2017.
Kabaret pod wyrwigroszem
Kabaret pod wyrwigroszem- Kabaret pod Wyrwigroszem – polski kabaret założony w październiku 1990 z inicjatywy Maurycego Polaskiego i Łukasza Rybarskiego, absolwentów PWST w Krakowie. Początkowo grupa nosiła nazwę Somgorsi. Obecną nazwę kabaret przyjął po reaktywacji w 1994. Pochodzi ona od lokalu Wyrwigrosz, w piwnicy którego występował kabaret [1] . Kabaret współpracuje z radiem RMF FM, m.in. realizując "Między Bugiem a prawdą" – cykl słuchowisk satyrycznych o rodzinie z Kresów.
Kabaret Hrabi
Kabaret Hrabi- od zimy 2002 roku zbiegły się ponownie życiorysy artystyczne Darka Kamysa (ksywka Kamol) i Joanny Kołaczkowskiej (ksywka Lola lub Asior) i przy współudziale Łukasza Pietscha (ksywka Lopez) i Tomasza Majera (ksywka Bajer), scaliły się w kabaret Hrabi. Połączenie było na tyle udane – że dziś jakikolwiek inny skład wydaje się gorszy.
Jerzy Kryszak
Polski aktor, satyryk, parodysta i prezenter telewizyjny.
Kabaret K2
Polski kabaret powstały w Zielonej Górze w 2012 roku. Jego członkowie – Michał Zenkner i Bartosz Klauziński współtworzyli formacje Babeczki z Rodzynkiem i Hlynur.
Kabaret Ciach
Kabaret Ciach- kabaret Ciach – kabaret założony zimą 1994 roku przez Tomasza Kowalskiego, Zbigniewa Gawrońskiego, Mariusza Matysika, Adama Magiera, Małgorzatę Czyżycką i Janusza Rewersa – wówczas studentów ówczesnej Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Zielonej Górze.
Kabaret Nowaki
Kabaret Nowaki- Kabaret Nowaki – kabaret z Zielonej Góry, utworzony w 2007 roku. Obecnie w kabarecie Nowaki występują: Adrianna Borek, Tomasz Marciniak oraz Kamil Piróg.
Kabaret DNO
Kabaret DNO – Kabaret Dno – powstał w czerwcu 1996 roku w Dąbrowie Górniczej. Założony przez Jarosława Cybę. Kabaret od początku mocno wyróżniający się na tle innych obecnych form kabaretowych, przez nietypowe podejście do rekwizytów i gadżetów obecnych na scenie.
Kabaret JURKI
Kabaret JURKI- Kabaret Jurki jest przedstawicielem tradycyjnego w formie kabaretu.
Na jego program składają się skecze, monologi i piosenki o różnorodnej tematyce obyczajowo-społecznej. Członkowie kabaretu pozwalają sobie na improwizowanie w trakcie skeczy, dzięki czemu występ jest żywy, dynamiczny i za każdym razem nieco inny.
Ireneusz Krosny
Posiada oryginalny, własny styl. Podczas spektakli nie stosuje makijażu, występuje w czarnym trykocie, w otoczeniu ubogiej scenografii. Treść jego autorskich etiud dotyczy przejawów życia społecznego i towarzyskiego, z elementami abstrakcji i absurdu, zwykle są one zakończone zaskakującą pointą i przesłaniem.
Grupa Mocarta
Kwartet smyczkowy to zespół składający się z czterech muzyków, grających na skrzypcach, altówce i wiolonczeli. Jeżeli dodać do tego humor o wysokiej kulturze, który działa na ludzi bez względu na wiek, narodowość czy poglądy polityczne – jako wynik otrzymamy Grupę MoCarta.
Kabaret OT.TO
Kabaret Ot.to – Od początku istnienia Kabaret OT.TO łączy twórczość ściśle satyryczną z twórczością muzyczną, od początku również ma swój własny i dziś można stwierdzić, że niepowtarzalny styl. Perfekcyjna umiejętność tworzenia żartów, abstrakcyjnego postrzegania rzeczywistości i wreszcie odpowiedniego przekazania efektów swojej twórczości na scenie są głównymi cechami profesjonalizmu tego kabaretu.
Piotr Bałtroczyk
Polski dziennikarz, poeta, piosenkarz, konferansjer, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy. Laureat Wiktora 2004[3] oraz Wiktora 2007[4] w kategorii „osobowość telewizyjna”, a także nagrody dziennikarzy na KFPP Opole w 2001
Kabaret Weźrzesz
Kabaret ten to jedna z najprężniej rozwijających się grup kabaretowych młodego pokolenia. Nagrodzeni za najbardziej priorytetowych festiwalach i przeglądach kabaretowych.